Seviye Sensörleri

ANASAYFA Seviye Sensörleri

        


Kişiye ve projenize özel üretim seviye sensörleriyle çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz.

Üretimini yaptığımız sıvı seviye sensörü manyetik seviye ölçüm prensibinden yararlanarak çalışan, sinyal çıkışlı şamandıralı tip sensörlerdir.

İlk ve ilkel ölçüm tekniklerinden olan şamandıralı tip sensörler, sıvının kaldırma kuvveti ve manyetik seviye ölçüm prensibinden faydalanılarak geliştirilmiştir. Basit yapısı, uzun ömürlü oluşu, güvenilirliği ile birçok sıvının seviye tespitinde tercih sebebi olmuştur. 

Firma olarak bilgi birikimimizi, arge çalışmalarımızı, işçiliğimizi kaliteli komponentler ile harmanlayarak, kişiye ve projeye özel daha fonksiyonel ürünler üretmekteyiz. Müşterilerimizin yapılamaz olarak düşündükleri istekleri gerçekleştirerek, kendimize ve ülkemize yeni değerler kazandırmaya devam ediyoruz. 

Sıvı Seviye Sensörü Çalışma Prensibi

Hızmar marka yerli üretim seviye sensörü görevini, sıvı seviyesine bağlı olarak sensör borusu üzerinde hareket eden mıknatıslı şamandıra topunun, boru içerisindeki elektronik devrede bulunan cam reed kontakları etkilemesiyle gerçekleştirmektedir. Kontakların etkilenmesi ile oluşan elektriksel sinyalin, Analog / Dijital gösterge, PLC monitoring sistem veya Kontrol / Kumanda panosuna iletilerek, görsel sıvı seviyesi kontrolü, sesli ve görsel alarm ikazı, veya pompa - selenoid çalıştırma / durdurma işlemleri basitçe uygulanabilir. 

Hızmar tarafından üretimi yapılan seviye sensörleri, kullanılacakları sistemin özellikleri gereği sinyal çıkışlarına göre Omaj çıkışlı seviye sensörü , Akım / Voltaj çıkışlı seviye sensörü ve Kontak çıkışlı seviye sensörü olarak 3 ana başlık altında sınıflandırılmaktadır.


Omaj Çıkışlı Model - AN SERİSİ 

Akım / Voltaj Çıkışlı Model - MA SERİSİ 

Kontak Çıkışlı Model - HL SERİSİ

OMAJ ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ :  İbreli yada Dijital göstergelere direk bağlanacak tipte üretilmekte olup kullanılacak göstergenin özelliğine göre istenilen omaj aralığına uygun olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir. 

AKIM / VOLTAJ ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ :  PLC sistemlerine , Dijital veya Analog Kontrol ünitelerine, 4-20mA yada 0-5 V uyumlu göstergelere bağlanacak tipte mA yada voltaj çıkışlı olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir.

KONTAK ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ : Pompa start/stop sistemlerine , boş/dolu alarm ikaz sistemlerine , PLC sistemlerine, Dijital ve Analog Kontrol ünitelerine bağlanabilen, sadece açık/kapalı kontak çıkışı veren sensörlerdir. Kontaklar sensör içinde istenilen yerlere, birbirine minimum 5 cm yaklaşımla, 5 adete kadar yerleştirilerek üretilebilir. 

Ayrıca üretimini yaptığımız seviye sensörleri, sıvı yapısına göre paslanmaz yada plastik malzemeden , bağlantı tipine göre dişli bağlantılı yada flanşlı  olarak modellere ayrılmaktadır. 

'' İster sürekli seviye ölçümü , ister noktasal seviye ölçümü veya her ikisinin birleşimi olsun diyorsanız, sisteminize uygun üretilen sıvı seviye sensörleri için bizi arayınız.'' 
Özel üretim seviye sensörü modellerimizde mevcut olup, detaylar ve seviye sensörü fiyat bilgileri için bize ulaşabilirsiniz.  

Türkiye'nin ilk ve tek özel seviye sensörü üretim markası Hızmar Sensör

Yerli üretim sıvı seviye sensörleri 

Detaylı görsellere ulaşmak ve siz değerli müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz videomuzu izlemek için tıklayınız .  

Başta askeri ve savunma sanayi alanları olmak üzere, yerli üretim ve ihracat çalışmalarımız ile ülkemiz ekonomisine karınca misali katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. 


SEVİYE KONTROL ALTINDA Fotoğraf Galeri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri
Seviye Sensörleri

Pdf Galeri