Seviye Sensörü

Seviye Sensörleri

Hızmar Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş.Sıvı seviye sensörü, bir tank veya depodaki sıvı seviyesini ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Şamandıra ise sıvı seviye sensörünün bir türüdür.


Şamandıra, sıvı seviyesinin yükselip düşmesine bağlı olarak yüzer ve bu hareketi sensöre ileterek sıvı seviyesini belirler. Şamandıra, genellikle bir kabın içine yerleştirilen bir tür yüzdürücüdür. Sıvı seviyesi yükseldiğinde şamandıra yükselir ve sensöre sinyal gönderir, sıvı seviyesi düştüğünde ise şamandıra da aşağı iner ve sensöre farklı bir sinyal gönderir.


Şamandıralı sıvı seviye sensörleri, endüstriyel uygulamalarda sıvı seviyesini izlemek için yaygın olarak kullanılır. Örneğin, bir su deposunun doluluk seviyesini kontrol etmek veya bir kimyasal tankının boşalma seviyesini belirlemek gibi işlemlerde kullanılabilirler.Hızmar tarafından üretimi yapılan seviye sensörleri, kullanılacakları sistemin özellikleri gereği sinyal çıkışlarına göre Omaj çıkışlı seviye sensörü , Akım / Voltaj çıkışlı seviye sensörü ve Kontak çıkışlı seviye sensörü olarak 3 ana başlık altında sınıflandırılmaktadır.Omaj Çıkışlı Model - AN SERİSİ 


Akım / Voltaj Çıkışlı Model - MA SERİSİ 


Kontak Çıkışlı Model - HL SERİSİ


OMAJ ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ : İbreli yada Dijital göstergelere direk bağlanacak tipte üretilmekte olup kullanılacak göstergenin özelliğine göre istenilen omaj aralığına uygun olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir. 


AKIM / VOLTAJ ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ : PLC sistemlerine , Dijital veya Analog Kontrol ünitelerine, 4-20mA yada 0-5 V uyumlu göstergelere bağlanacak tipte mA yada voltaj çıkışlı olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir.


KONTAK ÇIKIŞLI SEVİYE SENSÖRÜ :Pompa start/stop sistemlerine , boş/dolu alarm ikaz sistemlerine , PLC sistemlerine, Dijital ve Analog Kontrol ünitelerine bağlanabilen, sadece açık/kapalı kontak çıkışı veren sensörlerdir. Kontaklar sensör içinde istenilen yerlere, birbirine minimum 5 cm yaklaşımla, 5 adete kadar yerleştirilerek üretilebilir. 

Ayrıca üretimini yaptığımız seviye sensörleri, sıvı yapısına göre paslanmaz yada plastik malzemeden , bağlantı tipine göre dişli bağlantılı yada flanşlı olarak modellere ayrılmaktadır. 


 İster sürekli seviye ölçümü , ister noktasal seviye ölçüm veya her ikisinin birleşimi olsun diyorsanız, sisteminize uygun üretilen sıvı seviye sensörleri için bizi arayınız.


Özel üretim seviye sensörü modellerimizde mevcut olup, detaylar ve seviye sensörü fiyat bilgileri için bize ulaşabilirsiniz.  


Türkiyenin ilk ve tek özel seviye sensörü üretim markası Hızmar Sensör


Yerli üretim sıvı seviye sensörleri 


Detaylı görsellere ulaşmak ve siz değerli müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz videomuzu izlemek için tıklayınız .  


Başta askeri ve savunma sanayi alanları olmak üzere, yerli üretim ve ihracat çalışmalarımız ile ülkemiz ekonomisine karınca misali katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. 


Hızmar Marka Seviye Sensörleri SEVİYE KONTROL ALTINDA